Etiopie

Etiopie je jednou z nejznámějších afrických zemí, která disponuje obrovským kulturním bohatstvím. Více než sto milionů obyvatel a také více než osmdesát dosud aktivních jazyků. Nejhlubší místo na světě najdete právě v Etiopii, můžete tu také obdivovat rozličnou divokou zvěř a život kmenů, u kterých jako by se doslova zastavil čas. Sousední země? Súdán, Jižní Súdán, Eritrea, Džibutsko, Somálsko a Keňa.

Ruiny starověkého Aksúmu najdete na severu země, v době, kdy vzkvétala v oblasti Středozemí řecká kultura, zde totiž bylo centrum velmi mocné říše. Dnes jde o jakési duchovní centrum Etiopie, které doslova přetéká živnou půdou pro práci archeologů – mnoho z historie Aksúmu totiž bohužel ještě vůbec neznáme.

Národní park Mago, kde můžete naživo vidět lvy, levharty, zebry nebo slony, je uzavřen turistům jen v období dešťů – zkrátka a dobře, není se sem možné vůbec dopravit, cesty jsou zaplaveny a pro jejich nízkou míru údržby ani nelze vyjet. Jsou tu i národní parky Awash (více než 300 druhů ptáků), Omo (divoká zvířata od gepardů po buvola) a Nechi Sar (paviáni a krokodýli). Etiopie však samozřejmě není jen o návštěvě takřka nedotčených rájů divokých zvířat…

Ve městě Gondar najdete středověký hrad a kostel Debre Birhan Selassie, za návštěvu stojí i minerální prameny v Arba Minch, kostely vytesané do skal v malé vesničce Lalibela, která se nachází takřka čtyři sta kilometrů od centra země – města Addis Abeba. V něm najdete jak mešitu, tak i pravoslavnou katedrálu, zasvěcenou svatému Jiří.

Šestadvacátá největší země světa je známá i tím, že jen necelá pětina lidí tu žije ve městech. Najdete tu početnou somálskou menšinu, žijí zde také Italové a Řekové. Venkovské trhy, těžce obdělávaná pole a horská turistika, slavní atleti a bohatá historie, i to je moderní Etiopie

Nejoblíbenější země

Všechny články o této zemi