Ekvádor

Památky, které zde zůstaly po původních indiánských obyvatelích, tvoří zajímavou mozaiku s nastupující hispánskou kulturou Ekvádoru. Pohnutá historie dvacátého století země, jejíž třetinu tvoří lesní porost a najdete tu 11 rozlehlých národních parků. Ekvádor je nejmenší stát jihoamerického kontinentu, který proslul nádhernou přírodní scenérií. Je tu opravdu vše, od sněhem pokrytých vrcholů And až po nefalšovanou pacifickou pláž, samozřejmě nechybí ani památky pod patronací UNESCO. Seznamte se s Ekvádorem! Zemí, která sousedí s Kolumbií a Peru.

Najdete tu jedno z nejvýše položených hlavních měst světa, Quito leží totiž prakticky ve třech tisících metrech nad hladinou moře! V roce 1809 zde byla podepsána deklarace o nezávislosti Ekvádoru na někdejších španělských kolonizátorech, navštívit tu můžete třeba proslulý Prezidentský palác nebo Klášter svatého Augustina. Právě v něm jsou pohřbeny slavné osobnosti, které psaly historii šestnáctimilionového státu.

Amazonská nížina s pestrobarevným pralesem, v němž stále žijí některé domorodé kmeny svůj přirozený a západní civilizací nedotčený život. Asi sedmdesát kilometrů od Quita se nachází známá sopka Cotopaxi (5897 metrů nad mořem), která za posledních 300 let zaznamenala na 50 erupcí.

Pokud chcete vidět nezvyklou faunu, kterou nepotkáte na žádném jiném místě na světě, musíte se vydat na souostroví Galapágy, kam kdysi zavítal i proslulý Charles Darwin. Pestrá přírodní scenérie je k vidění i v národním parku Sangay, jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Ekvádoru je pak Andská vysočina, plná kondorů, indiánských vesniček a vysoké trávy, stejně jako sněhem pokrytých vrcholků vulkánů. Tradiční kuchyně v sobě nese ostré španělské rytmy, a jen tak pro představu – průměrná roční teplota na východě země činí opravdu solidních 27 stupňů Celsia.

O této zemi se píše:

Cestopisy, galerie videa na Desperado.cz

Nejoblíbenější země

Všechny články o této zemi